06 Mayıs 20201,688 Görüntülenme0 Yorum
Son Günlerdeki En Sevilen İğne Oyası Modelleri
Son Günlerdeki En Sevilen İğne Oyası Modelleri

Son Günlerdeki En Sevilen İğne Oyası Modelleri

Günümüzde iğne oya modellerinin yeri asla dolmaz. Sıkça tercih edilen ve en çok sevilen iğne oyası modellerinden birkaçını sizlere anlatmak istiyorum.

Çay Çiçeği Modeli: Dört adet ip ile yapılan zorlayıcı ama şık iğne oyaları arasında olup birçok kez tercih ediliyor.

Üç Çiçekli Oya Modeli: Yapımı hiç zor olmayan ve çok sevilen bir oya modelidir. Yazma kadar havlu kenarlarında da çok şık duruyor. Çiçeklerin aynı ya da fark olması ise size kalmış.

Çeyizlik Oya Modeli: Çok fazla sipariş verilen iğne oyaları arasında yer almaktadır. 8-9 adet sinek modelinin birleşmesi ile oluşan bir modeldir.

Namaz Oyası: Namaz örtüleri üzerinde sıkça gördüğümüz ve tercih ettiğimiz bir modeldir. Diğer oyaların aksine bu modelde ortadan başlanır ve üst kısma geçilir. En son ise alt kısmı yapılıyor.

Yelpaze Oyası: İçinden ip geçirilerek hazırlanan dikkat ve emek isteyen teferruatlı bir modeldir. Ancak bittiğinde buna değiyor.

İğne oyası nasıl yapılır?

İğne oyası yapmak istiyor musunuz? Öğrenmeniz biraz zaman alır ama nihayetinde öğrenebilirsiniz. İğne oyası yapmak sabır isteyen bir iştir. Tam anlamıyla bir el emeği ve göz nuru bir el işi olan iğne oyaları yapmaya değer harika bir el işidir. Öğrenmeye karalıysanız sitemizde iğne oyası yapımını anlatan yüzlerce video bulabilirsiniz. Sizler içi kolay sayılabilecek bu iğne oyası yapılışına bakmanız bir başlangıç yapmanıza yardımcı olabilir.

Hamidiye lalesine benzeyen bu harikulade iğne oyası gerçekten benzersiz bir güzelliğe sahip. Turkuaz, pembe ve beyaz renkleri muhteşem bir uyum içinde. Yan taraflarındaki yapraklar ve üst kısmındaki lalenin tohumları çok şık görünüyor. Yemeninin etrafına bu çiçek motiflerinden aralıklı bir şekilde yapılmış. Yazmanın dört köşesine de bu motiflerden yapılması çok akıllıca olmuş.

Yine muhteşem bir iğne oyası daha. Bademe benzeyen bu iğne oyası modelinde aynı zamanda her birinin üstünde fiyonk bulunuyor. Yazması rengarenk olan bu yemeninin oyası da rengarenk. Rengarenk bu iğne oyası eminim hayatımızı da renklendirecek.

Bu iğne oyası modeli ağır modellerden bir tanesi. Çok ayrıntıya sahip bu oya yapması bir hayli emek isteyen bir oya. İnsanın kullanmaya kıyamayacağı türden bir oya. 4 renkten oluşan bu iğne oyasının alt kısmında iki büyük ve iki küçük yaprak bulunuyor.

Harika iğne oyaları

Birbirinden harika iğne oyaları.

Arkadaşınla Paylaş

BIR CEVAP YAZIN