28 Şubat 20207,604 Görüntülenme0 Yorum
Her Göze Hitap Eden İğne Oyası Modelleri
Her Göze Hitap Eden İğne Oyası Modelleri

Her Göze Hitap Eden İğne Oyası Modelleri

Günümüzden gelenekselliği yansıtan örgü çeşitlerinden birisi tabi ki oyalar olmaktadır. iğne oyaları özellikle ev hanımları tarafından çok fazla tercih edilerek hem yapılmakta hem de satın alınmaktadır. Artık geleneksel bir özellik kazanan iğne oyaları çeyizlerinde olmazsa olmazıdır.

İşte her göze hitap eden oya modelleri şu şekildedir;

• Parlak Pullu Oyalar

Özellikle ışıltıyı seven kişiler tarafından tercih edilen modellerdir. Gösterişli ve dikkat çekmesinden dolayı havlu kenarlarında da tercih edilir. Pullar, çiçek boncuklar ve oya halkaları gibi detaylar ile gerçekleştirilir.

• Kırmızı Çiçekli Oyalar

Boncuklu veya çiçekli çeşit çeşit hazırlanan bir oya modeli olmaktadır. Özellikle kırmızı olmasının nedeni ise her kombini ile kolay bir şekilde uyum sağlamasıdır.

• Analı Kızlı Oya

En kolay ve en şık modellerden birisidir. İç içe geçen pullardan dolayı analı kızlı adını almıştır. Şık ve sade bir model arayanlar için idealdir.

• Bir Damla Aşk Boncuk Oyası

Anadolu da yapılan geleneksel Türk motiflerinden birisidir. Çiçeklerin içerisinde yer alan boncuklardan dolayı oldukça şık bir görünümü bulunuyor.

• 4 İncili Oya

Çok sık tercih edilmeyen ancak hoş modeller arasındadır. Yapımı biraz teferruat istediği için herkes tarafından tercih edilmiyor. 4 adet İnci boncuğun dantel ile birleşmesinden oluşuyor.

Bu iğne oyası benim favori oyalarımdan. Çıtı pıtı da denilen bu oyayı kesinlikle çeyizlere koymalı. O kadar renkli ki görenler hayran kalıyor.

Bu büyük oya özellikle havlu kenarlarına çok yakışıyor. Çok şık görünen bu oya kızımın çeyizinde de bulunuyor.

Harika bir iğne oyası ve renklerinin uyumu da muhteşem. Kırmızı, kına yeşili ve siyah yemenisiyle çok güzel görünüyor.

Arkadaşınla Paylaş

BIR CEVAP YAZIN